Jesenná sezóna čajov

TULSI alebo bazalka posvätná pochádza z Indie. Aj u nás rastie jej domáca príbuzná bazalka pravá. Tulsi sa odlišuje predovšetkým svojim vôňou a účinkami. V Indii bola zasvätená bohu Krišnovi a mala ako obeta ochraňovať pred smrťou, chorobami a nešťastím. Tulsi má veľké množstvo zdraviu prospešných účinkov, medzi ktoré patrí napríklad antistresový účinok – celkovo upokojuje, posilňuje imunitu, má antioxidačný, antibakteriálny a antiantiparazitický účinok.

Jej liečivé účinky sú využívané napríklad pri infekciách horných dýchacích ciest, pri kožných ochoreniach, pri tráviacich problémoch, proti kašľu (pomáha s vykašliavaním) a pri katare. Tulsi je možné užívať vo forme kapsúl alebo špeciálneho TULSI čaju. Každý si vie v tomto prípade vybrať to, čo mu vyhovuje viac.

Čaje1


Súhrn účinkov Tulsi:

– celkové posilnenie organizmu

– pomáha pri respiračných ochoreniach

– protistresový a imunostimulačný účinok

– antihelmentikum (pôsobí proti parazitickým červom)

– pomáha pri tráviacich problémoch

– pomáha pri nachladnutí, horúčke a bolestiach hlavy

– posilňuje pránu – životnú silu

 Ponúkame vám veľké množstvo kvalitných čajov z Tulsi, ktorá je pestovaná na malých ekologických farmách, priamo v Indii. Značka Organic India je symbolom symbiózy medzi človekom a prírodou. Garantované je nielen vysoká kvalita a čistota čajov, ale aj ich účinok.