Syno-Vital

Neohodnotené

SYNO-VITAL (Perorálny hyaluronan)
kĺby ako v bavlnke

€43 €35,83 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (1 ks)
Kód: 3364
Syno-Vital
Neohodnotené
synovital
Novinka

Podrobný popis

Nad 50? Stuhnuté kĺby? Suchá pokožka?

Syno-vital je tekutý prípravok , obsahujúci Hyaluronan s vysokou molekulovou hmotnosťou (ekvivalent 17 mg Hyaluronanu sodného v jednom vrecku).

Zloženie: 

1 sáčok obsahuje:
  • voda
  • chlorid sodný
  • Hyaluronan sodný (ekvivalent 17 mg)
  • sorban draselný
  • benzoan sodný
  • kyselina citrónová

Dávkovanie: 1 vrecko denne (rozpustiť v pohári vody)
Vhodné aj pre vegetariánov
Vodné užívať súčasne s prípravkom Reserveage Collagen Booster

Balenie:  30 vreciek po 5 ml tekutého obsahu

Výrobca Modern Herbals Ltd, Anglicko

Registrované rozhodnutím ÚVZ SR č. OHVBPKV / 5833 /2015 /Ht

Čo je Hyaluronan (HA)?

HA je mukopolysacharid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Nachádza sa v synoviálnej (kĺbovej) tekutine a zabezpečuje zvlhčovanie kĺbov, spojivových tkanív a tkanivá očného sklovca. Veľké množstvo HA sa nachádza v koži, kde dokáže na seba naviazať množstvo vody, ktorej hmotnosť až 1000-násobne presahuje hmotnosť HA. Táto vlastnosť robí z HA hlavnú zvlhčujúcu látku v tele. Vekom ( asi od 50. roka života ) náš organizmus produkuje menej HA, ktorý má pre zdravie obrovský význam a hrá významnú úlohu v spôsobe medzibunkovej komunikácie, ako aj pri prenose živín. HA sa kedysi nazýval „výplňou telesných dutín“. Podporuje tvorbu kolagénu a  synoviálne tekutiny udržiava vo vnútri synoviálnych membrán. Dopĺňaním HA je možné prirodzenú vlhkosť obnovovať a kĺby zas budú lubrikované a funkčné.

Vedeli ste, že...?
... v oku HA funguje ako tlmič otrasov aj ako lubrikant a zabezpečuje očiam komfort. Vďaka tomu oči môžu optimálne fungovať. Koža novorodencov obsahuje vysoké hladiny HA, a preto sa bábätkám netvoria jazvy, keď sa porežú alebo poškriabu.

Hyaluronan a kĺby

Ak porovnáme kĺby človeka k motoru auta, kĺbová tekutina sa správa ako olej v motore vozidla. Olej v motore auta v pravidelných intervaloch vymieňame, nakoľko vysoké teploty a trenie znižujú viskozitu oleja. Olej redne a znižuje sa jeho schopnosť chrániť kovové povrchy voči nadmernému opotrebeniu.
Pre kĺby je Hyaluronan (HA) rovnako prospešný. S pribúdajúcim vekom sa znižuje viskozita kĺbovej tekutiny. Tá redne a stráca svoju pôvodnú schopnosť fungovať ako tlmič nárazov pre chrupavky kĺbov. To vedie k zvýšenému treniu, ktoré spôsobuje opotrebovanie chrupavkovitých vnútorných povrchov kĺbov. HA napomáha obnove normálnej viskozity a predchádzaniu poškodzovania kĺbov.

Hyaluronan a oči

V očiach dosahuje koncentrácia HA najvyššie hladiny. HA funguje ako tlmič otrasov aj ako nosič živín a zohráva významnú úlohu pri udržiavaní zdravia očných tkanív, ako napr. očná rohovka, sietnica a očný sklovec, ktorý vypĺňa vnútrajšok oka. S pribúdajúcim vekom očný sklovec stráca konzistenciu, čo je zapríčinené tým, že kvalita HA sa zhoršila. HA môže zlepšiť kvalitu očného tkaniva a celkové zdravie vizuálneho systému. Zvyšuje hladiny HA v oku, posilňuje kolagénovú štruktúru, čím zabezpečuje štruktúru matrice materiálu medzi bunkami vnímania svetla a sietnicou oka.

Hyaluronan a koža

HA jej najlepším priateľom kože. Viac ako polovica HA v ľudskom tele je práve v koži. Avšak starnutím (po 50. roku života) sa hladiny HA v ľudskom tele dramaticky znižujú, a tak nahradenie strateného HA by mohlo priniesť obrovský úžitok. HA zabezpečuje vlhkosť pokožky tým, že na seba viaže 1000 krát viac vody, ako sám váži.
Dermis predstavuje 90% hrubky kože a kolagén tvorí až 70% jej suchej hmotnosti. Bio identický HA hydratuje kožu účinne tak, že pritiahne vodu do jej hornej vrstvy a chráni ju pred stratou vlhkosti. Tým, že HA udržiava pokožku hydratovanú, podporuje kolagén, zvyšuje elasticitu kože a chráni pred tvorbou vrások. U žien podporuje vlhkosť sliznice pošvy.
HA má mnoho užitočných funkcií v tele (vrátane spomalenia účinku dehydratácie a starnutia pokožky). Každý, kto chce minimalizovať ryhy (napr. nazolabiálna ryha) a vrásky, mal by uvažovať o užívaní HA výživového doplnku alebo aplikácii HA séra na postihnutom mieste.

Viac o molekule HA

V tele sa HA vždy správa ako veľká molekula s vysokou molekulárnou hmotnosťou (HMW). Molekula kyseliny hyalurónovej sa skladá z opakujúcej sa sekvencie dvoch modifikovaných jednoduchých cukrov, prvým je kyselina glukurónová a druhým N-acetyl-D-glukozamín.
Obe tieto zlúčeniny majú záporný náboj. Keď sa dostanú vedľa seba, odpudzujú sa a vytvárajú do dĺžky výnimočne natiahnuté molekuly, ktoré sú nielen dlhé, ale aj veľké (HMW). Výsledkom je vysoká viskozita, ktorá zabezpečí lubrikačný efekt, vďaka ktorému sa zvýši odolnosť voči stlačeniu, a to  kĺbom a pokožke umožní niesť hmotnosť.

Telo najlepšie absorbuje HA s vysokou molekulárnou hmotnosťou (HMW), ktorý je  ľahko využiteľný pre ľudské telo.

Kohútie hrebienky, z ktorých sa menej kvalkitný HA s nízkou molekulárnou hmotnosťou (LMW) získava, obsahujú hyaluronanu o miligram viac, ale ľudské telo ho dokáže len ťažšie využiť. Okrem toho tento HA musí sa zmeniť z LMW na HMW, aby bol lepšie absorbovateľný.

V zdravej synoviálnej tekutine a iných telových tekutinách bolo nameraných 3,4 mg HMW hyaluronanu na jeden mililiter telovej tekutiny. Pri orálnom užívaní ľudské telo vie porovnateľné koncentrácie hyaluronanu ľahšie absorbovať.

Dedoma dlhovekých?

Hiroshi Sakamoto má 86 rokov a žije v dedinke Yuzuri Hara, dve hodiny cesty od Tokya. Každé ráno vstane a potom 4 – 5 hodín pracuje na poli.
Kvôli veku ho však v dedine nepovažujú za „staršieho“. Ani jeho denný režim nie je pre jeho rovesníkov neobvyklý. Viac ako 10% populácie tejto dediny tvoria obyvatelia, ktorí majú 85 a viac rokov, čo je desaťkrát viac, ako je americký štandard. Obyvatelia dediny Yuzuri Hara nileneže dlhšie žijú, ale celkove sú zdravší. Zriedkakedy majú dôvod navštíviť lekára.
Japonskí vedci sa domnievajú, že to môže súvisieť s miestnym unikátnym spôsobom stravovania, ktorého základom sú miestne dopestované druhy škrobovej zeleniny, bohaté na hyaluronan sodný.