Bylinný prášok Amalaki 100 g

Neohodnotené

 

Amalaki je tradičné indické superovocie a jedna z najdôležitejších bylín v ajurvéde. Amalaki, známa aj ako indický egreš, sa už tisíce rokov používa ako elixír pre celý systém, od imunity až po kardiovaskulárne zdravie. Plody amly sú výživné a hlboko omladzujú telo a myseľ.

€9,90 €8,25 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (5 ks)
Kód: 3142
Bylinný prášok Amalaki 100 g
Neohodnotené
Amalaki prasok Organic India
Novinka

Podrobný popis

Bylina Amalaki (Embelika lekárska)

Podpora imunitného systému
Živiny a bioaktívne zlúčeniny v Amalaki pomáhajú podporovať imunitné funkcie a udržiavať vás v čo najlepšom stave počas všetkých ročných období.

Detoxikácia
Amalaki obsahuje fytochemikálie a antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom, chránia dlhovekosť, detoxikujú telo a zachovávajú zdravie pokožky.

Adaptogén
Amalaki sa zaraďuje medzi adaptogény, čo znamená, že podporuje zdravú reakciu organizmu na environmentálny, fyzický a emocionálny stres.

Zdravie srdca
Amalaki môže pomôcť tonizovať srdce, podporovať kardiovaskulárne zdravie, udržiavať zdravý krvný tlak a podporovať zdravú hladinu cholesterolu.

Divoko rastúca
ORGANIC INDIA Amalaki sa zbiera v lesoch, ktoré indická vláda označila ako ekologické prostredie, aby sa zabezpečila ochrana voľne rastúcich stromov Amalaki pred znečisťovaním životného prostredia a nadmerným zberom.

Spôsob užívania byliny Amla

Sú účinnejšie kapsuly, prášok alebo čaj?

Platí, že najefektívnejšia a najúčinnejšia forma užívania ajurvédskych bylín sú kapsuly. Kapsulová forma má vyššiu účinnosť kvôli postupnému uvoľňovaniu obsahu kapsuly v tráviacom trakte, vďaka čomu nie je potrebné užívať vysoké množstvá byliny ako napríklad v prípade práškov (churna) alebo čajov. Samotná kapsula je z rastlinnej celulózy, nijako tak nezaťažuje trávenie a je vhodná aj v prípade introlerancií, napríklad celiakie.

Sú účinnejšie drvené byliny alebo extrakty?

V prípade ajurvédskych bylín odporúčame užívať vždy v prvom rade drvené byliny. Extrakty sú vo väčšine prípadov pripravované z menej kvalitných bylín a nedisponujú preto ani BIO či EKO certifikátmi, rovnako tak sú vo väčšine prípadov tiež menej účinné. Do našej ponuky vyberáme vždy v prvom rade drvené byliny, pretože ide o v ajurvéde tradičnú a kvalitnejšiu formu.

Zloženie

Bio Amalaki prášok (plod)

Dávkovanie

1/2 čajovej lyžičky dvakrát denne s pohárom teplej vody alebo mlieka.

Balenie

100 g

Krajina pôvodu

India

Ďalšie informácie

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste. Nevystavujte slnečnému žiareniu.