Collagen Complex 30 ks Ecce Vita

Neohodnotené

Zmes kolagénu a účinných zložiek pre zdravé kĺby a pokožku

€69,90 €58,25 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (2 ks)
Kód: 3299
Collagen Complex 30 ks Ecce Vita
Neohodnotené

Podrobný popis

Originálna receptúra Collagen Complexu je zameraná na podporu a regeneráciu kostí, kĺbov a šliach. Zmes obsahuje okrem hydrolyzovaného kolagénu aj vyváženú kombináciu aktívnych látok potrebných na podporu pohybového aparátu. Súčasťou sú aj minerály, vitamíny, extrakty bylín a aktívne látky pre celkovú podporu a povzbudenie organizmu.

Kolagén je bielkovina, ktorá sa nachádza v našom tele, a tvorí hlavnú zložku spojivových tkanív. Tvorí približne 30 % všetkých bielkovín v našom tele a môžeme ho níjsť v koži, kostiach, chrupavke a šľachách. Kolagén typu I je najrozšírenejším kolagénom v tele. Tento typ kolagénu nájdeme napríklad v šľachách, vo väzoch, v kostiach, v puzdrách orgánov, v riedkom väzive. S pribúdajúcim vekom sa produkcia kolagénu znižuje, čo má negatívny vplyv na hydratáciu, vláčnosť a pružnosť pokožky. Spoločne s kožou sa zhoršuje a oslabuje aj spojivové tkanivo, čo môže viesť k vzniku rôznych onemocnení. Kolagén je preto esenciálny pre zachovanie mladistvého vzhľadu a zdravia.

Hydrolyzovaný kolagén je forma, ktorá je najlepšie vstrebateľná našim telom. Kolagén prispieva k udržaniu sviežej a zdravej pokožky, podporuje správny metabolizmus a obsah minerálov v kostiach, zabraňuje degenerácii kĺbov. Má pozitívny vplyv na fungovanie kĺbov, napomáha pri oprave degenerovaného kĺbového matrixu, čím dlhodobo zaisťuje pohodlie kĺbov a ich funkčnosť. Zdravie pokožky je ovplyvňované nielen vekom, ale aj vonkajšími vplyvmi.

Súčasťou sú aj ďalšie zložky, ktoré podporujú vstrebávanie kolagénu:

Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu, podporuje normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov. Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a psychickej činnosti, prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, imunitného systému, zvyšuje vstrebávanie železa, prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. V prípravku nájdete len prírodný zdroj vitamínu C a to extrakt z plodu Acerola.

Glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a MSM (methylsulfinyl­methan) sú dôležitou súčasťou pro pohybový aparát.

Vitamín B12 (methylkobalamín – aktívna forma vitamínu B12) prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej činnosti nervové sústavy a psychickej činnosti, k normálnej funkcii imunitného systému, k zníženiu únavy a vyčerpania, podieľa sa na procese delenia buniek.

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata) je bylina, ktorá pomáha udržiavať normálny stav kostí a kĺbov. Podporuje normálnu činnosť gastrointestinálneho traktu a normálnu činnosť srdca. (Extrakt obsahuje až 85 % boswellových kyselín).

Kurkumín (kurkuma dlouhá) pôsobí priaznivo na kosti a kĺby, podporuje krvný obeh. (Štandardizovaný extrakt obsahuje až 99,1% kurkumínu).

Obsah: 31 sáčku po 4 g hydrolyzovaného kolagenu typu I. Pagaštan konský je zdrojom aescínu, ktorý prispieva k normálnej činnosti a pohyblivosti kĺbov.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou zložkou tzv. synoviálnej tekutiny v kĺboch. Vo výrobku je použitý nízkomolekulový hyaluronát sodný s molekulárnou hmotnosťou 500 kDa, ktorý práve v nízkej molekulovej hmotnosti preniká lepšie do hlbších vrstiev.

Piepor čierny je antioxidant, chráni bunky pred oxidačným stresom.

Ďalšími dôležitými zložkami sú antioxidanty glutathion (redukovaný) a resveratrol, ďalej prírodný kvercetín z plodu z sofory japonskej (Sophora japonica).

Zloženie: hydrolyzovaný kolagén, glukozamín sulfát 2KCL, chondroitín sulfát, kadidlovník pilovitý, stand. extrakt zo živice 85% (Bowellia serrata, stand.extract. 85%), MSM (methylsulfonylmethan), malina (prírodná aróma), trans resveratrol, acerola stand.extrakt z plodu (Malpighia glabra), kvercetín (Sophora japonica, stand. extract), Kurkuma dlhá (Curcuma longa), pagaštan konský stand. extrakt zo semien (Aesculus hippocastanum), glutathion redukovaný, oxid kremičitý, kyselina hyalurónová (500 kDa), Piepor čierny stand. extr. (Piper nigrum), vitamín B12 (methylkobalamín)

Spôsob užívania: Obsah vrecúška vysypte do pohára, zalejte menším množstvom vlažnej vody (lepšie sa rozpúšťa) a rozmiešajte vidličkou. Následne dolejte vodou a nechte chvíľu postáť. Dobre sa pije, nemá výraznú chuť a nie je prisladený. V prípade potreby, môžete doliať džúsom alebo iným sladeným nápojom.

Obsah: 31 vrecúšok, á 4 g hydrolyzovaného kolagénu typu I.

Skladovanie: V tme a v suchu, pri teplote do 25 °C, v starostlivo uzatvorenej nádobe.

Krajina pôvodu: ČR

Výrobca: Ecce Vita