Fenugreek Kapsuly (Senovka grécka)

Neohodnotené
Vysokoúčinný extrakt zo senovky gréckej. Senovka napomáha predovšetkým udržať správnu hladinu cukru a tukov v krvi. Podporuje svalstvo a imunitu. Používa sa tiež na podporu laktácie a v ajurvéde na podporu liečby polycystických vaječníkov, resp. na podporu vstrebania cýst kdekoľvek v tele.
€19,90 €16,58 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (3 ks)
Kód: 35014
Fenugreek Kapsuly (Senovka grécka)
Neohodnotené

Podrobný popis

Fenugreek Kapsuly - senovka grécka - methika

Čo je Fenugreek (methika, senovka grécka) Latinský názov rastliny Fenugreek je Trigonella foenum, známa tiež pod názvom senovka grécka. Jej domovom je Európa. Fenugreek je vzpriamená rastlina s bielymi kvetmi a hnedými hranatými semenami. Indický názov pre ňu je Methi. Bežne sa používa v indickej kuchyni.

Má výraznú vôňu a mierne horkú chuť. Semiačka senovky sú veľmi bohaté na vitamíny ako je thiamín, kyselina listová, niacín, vitamíny A, B6, C a minerály ako je meď, vápnik, draslík, zinok, magnézium, mangán atď.

Fenugreek Vyrovnáva v tele všetky tri energie (dóše) – Vata, Pitta aj Kapha dóšu. Pomáha udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi (glukózy). Podporuje svalstvo. Podporuje správnu cirkuláciu krvi. Pomáha udržiavať u žien zdravý reprodukčný systém. Prispieva k normálnej hladine tukov v krvi. Priaznivo sa podiela na zdravom metabolizmu tukov. Podporuje trávenie a normálnu funkciu žalúdku – najmä udržanie PH hladiny.

Súčasne podporuje imunitný systém. Podporuje vstrebávanie cýst (cysty na pečeni, obličkách, vaječníkoch...) Udržanie zdravej hladiny cukru v krvi (cukrovka) Fenugreek sa používa spolu s ďalšími bylinami: Gymnema Sylvestre (Gurmar) a Karela. Použitie Fenugreek pre ženy Senovka grécka sa aj u nás bežne odporúča a používa na podporu tvorby materského mlieka.

Často sa kombinuje s ajurvédskou bylinkou Shatavari. Spolu so Shatavari ju ajurvédski lekári odporúčajú aj na podporu pri probléme polycystických vaječníkov.

Ajurvédske vlastnosti: Vata - Pitta = Kapha -

Balenie: 60 kapsúl

Dávkovanie: 1 kapsula 1 x denne.

Obsah 1 kapsuly: až 500 mg štandardizovaného extraktu 8:1. 100% štandardizovaný extrakt zo semiačok rastliny Trigonella foenum-graceum Linn.(Fabaceae) v pomere 8:1, obsahujúci 10% saponínov. Poťah kapsuly z celulózy rastlinného pôvodu.

Upozornenie: Pre lepší účinok odporúčame dodržať medzi jedlom a ajurvédskymi produktami aspoň pol hodinu, ideálne hodinu.