Gotu Kola Kapsuly

Neohodnotené

Gotu Kola podporuje cirkuláciu krvi, podporuje celú nervovú sústavu, zlepšuje kocentráciu. Bohatá na vitamíny A, B, E a K, obsahuje horčík.

€19,90 €16,58 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (1 ks)
Kód: 35013
Gotu Kola Kapsuly
Neohodnotené

Podrobný popis

Gotu kola, po slovensky Pupočník ázijský, rastie v Ázii, predovšetkým v Indii. V ajurvéde sa používa už niekoľko tisícročí.

Obsahuje niekoľko aktívnych látok, najmä steroly, glykosidy, saponíny a triterpény. Gotu kola prispieva k správnej periférnej cirkulácií a funkcii celého kardiovaskulárneho systému. Podporuje trávenie a má priaznivý vplyv najmä na žalúdok. Prispieva tiež k normálnym poznávacím (kognitívnym mozgovým) funkciám. Gotu kola je bohatá na vitamíny A, B, E a K, obsahuje vysoký podiel horčíka.

Gotu kola je niekedy nesprávne označovaná aj ako Brahmi. Podľa ajurvédy je Brahmi iná rastlina - Bacopa monnieri. Gotu kola Planet Ayurveda: Podporuje cirkuláciu krvi. Táto vlastnosť sa využíva napríklad pri potrebe lepšie prekrviť mozog, ale aj na zlepšenie cirkulácie krvi pri nedokrvovaní končatín, či pri kŕčových žiách. Udržuje správne fungujúci metabolizmus. Zachováva mozgové funkcie. Podporuje koncentráciu.

Používa sa ako prevencia pred psychickým vyčerpaním. Využíva sa v prípade neuropatie spôsobenej diabetom. Vyrovnáva v tele psychické energie (Satva, Radžas a Tamas).

Kapsuly plnené štandardizovaným extraktom poskytujú hneď niekoľko výhod oproti kapsuliam plneným surovým bylinným práškom či bežným extraktom.

Kapsuly Gotu kola Planet Ayurveda sú čisto prírodné, obsahujú 100 % štandardizovaný extrakt. Neobsahujú žiadne ďalšie plnivá, aditíva ani chemické látky.

Vhodné pre vegetariánov aj vegánov. 

Vyrovnáva v tele všetky tri dóše (Vata, Pitta a Kapha). Ajurvédske vlastnosti: Vata - Pitta - Kapha =

Odporúčané kombinácie: Pre lepší efekt odporúčame kombinovať s kapsulami ASHWAGANDHA (podpora nervovej sústavy) a BRAHMI (podpora pamäte a koncentrácie) pri problémoch nervovej sústavy a s kapsulami ARJUNA pri podpore srdcovocievnej sústavy.

Balenie: 60 ks kapsúl až 500 mg štandardizovaného extraktu z rastliny Centella asiatica (L.) Urban Syn. Hydrocotyle asiatica Linn. (Apiaceae) obsahujúci 3% asiatikosidov.

Kapsuly sú 100% vegetariánske

Dávkovanie: 1 kapsula 1 x denne.

 Upozornenie: Pre lepší účinok odporúčame dodržať medzi jedlom a ajurvédskymi produktami aspoň pol hodinu, ideálne hodinu.