Ich Schlafe gud (Spím dobre) extrakt kapsuly 80ks

Neohodnotené

Zmes pre príjemný a dobrý spánok.

  • podporuje zdravý spánkový rytmus
  • vyrovnáva dóšu Váta a Pitta
  • stabilizuje normálnu funkciu trávenia
  • podporuje relaxáciu tela a mysle pri ich normálnej funkcii
€21,59 €17,99 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (5 ks)
Kód: 72040
Ich Schlafe gud (Spím dobre) extrakt kapsuly 80ks
Neohodnotené

Podrobný popis

Spím dobre - ajurvédska zmes na dobrú noc

Táto zmes  podporuje zdravý spánkový rytmus. Vyrovnáva dóšu Vata a Pitta a stabilizuje normálnu funkciu vášho trávenia. Podporuje tiež vaše telo a myseľ v ich relaxačných schopnostiach.

Zloženie: Odporúčaná denná dávka (2 kapsuly) obsahuje: extrakt z Withania somnifera (Ashwagandha) 250 mg, extrakt z Valerina Wallichi (valeriána, tagara) 200 mg, medovka lekárska (melissa)* 200 mg, extrakt z Bacopa monnieri (Brahmi, Acorcalmus) 150 mg , Vacha, * 100 mg, Foeniculum vulgare (fenikel)* 50 mg, Cyperus rotundus (Musta) * 50 mg.

*z kontrolovaného ekologického pestovania

Obal kapsuly: Vegan. Vyrobené z hydroxypropylmetylcelulózy.

Odporúčané dávkovanie: Užívajte maximálne 2 kapsuly celé pred spaním s teplou vodou.

Obsah: 80 kapsúl 
Odporúčané skladovanie: Skladujte na chladnom a suchom mieste

Ajurvédske odporúčania pre príjemný spánok

Zdravý spánok je jedným z 3 pilierov ajurvédy. Je mimoriadne dôležité, aby ste vo svojom živote našli správny spánkový rytmus. Spánok je prirodzený proces, pri ktorom si telo a myseľ oddýchnu a nabijú sa energiou. Ak nemôžete niekoľko hodín večer zaspať alebo máte veľmi nepokojný a plytký spánok, často to má krátkodobý alebo strednodobý dopad na Vašu energetickú hladinu. Stres, starosti, zlá výživa a nedostatok relaxu sťažujú dobrý spánok a zhoršujú váš nedostatok energie. V ajurvéde sa to nazýva „Anidra“.

Nesprávna strava a nepravidelný životný štýl zvyšujú Vata Dosa. Vata nadmerne zamestnáva Vašu myseľ a môže spôsobiť nespavosť. Ak pijete veľa čaju a kávy pred spaním, robíte si dlhé prestávky medzi jedlami, jete studené a suché jedlá ako kapusta, karfiol, brokolica, hrášok, ryža a údené jedlá, potom sa vaša vata dosa stane nevyváženou.

Za narušený spánkový rytmus sú zodpovedné aj potlačené emócie, obavy, hnev, vzrušenie a mnohé negatívne pocity. Patria sem ťažkosti so zaspávaním, ľahko narušený spánok, príliš skoré ranné prebúdzanie a neschopnosť zaspať po vyrušení. Z porúch spánku môže vyplynúť slabá pamäť, nesústredenosť a emočná nestabilita.

Ajurvéda odporúča, aby sme chodili spať medzi 21:00 a 22:00. Najvhodnejší je hlboký spánok medzi 22:00 a 2:00. V týchto nočných hodinách (ako aj od 10:00 do 14:00 dňa) dominuje Pitta Dóša. Počas tejto doby je tráviaci oheň najsilnejší. Áno, aj v noci naše telo spaľuje toxíny a ráno sa pripravuje na ich odstránenie. To je dôvod, prečo je ísť „spať o polnoci“ taký dôležitý!

Ajurvéda tiež poskytuje odporúčania týkajúce sa hodín spánku, ktoré sú ideálne v závislosti od veku. Bábätká spia spočiatku 16 až 18 hodín denne/noc, deti a tínedžeri v školskom veku približne 9,5 hodiny spánku za noc. Väčšina dospelých potrebuje 7 až 9 hodín spánku. Hovorí sa, že dospelí vo veku 60 rokov a viac majú porovnateľne ľahší, prerušovaný a kratší spánok.

Správna „spánková rutina“ je mimoriadne dôležitá pre vašu vitalitu!

Ak je to možné, dajte si záležať na tom, aby ste chodili spať každý deň v rovnakom čase a vstávali v rovnaký čas ráno. Vyhnite sa kofeínu, alkoholu a nikotínu neskoro podvečer. Hormón melatonín funguje najlepšie, ak sa v spálni vyhýbate jasným svetlám a hlasným zvukom a vo všeobecnosti sa vyhýbate príliš dlhému pozeraniu televízie alebo pozeraniu do počítača do neskorého večera. Všetka táto záplava podnetov vás oberá o zdravý spánok, ktorý potrebujete na plný rozvoj seba a svojich schopností. Prosím, nezdriemnite si – akokoľvek malý spánok – počas dňa, najmä nie po obede. Krátkym spánkom oslabujete Agni, Váš tráviaci oheň, pretože máte vypnuté funkcie. Agni však potrebujete, pretože Vám pomáha optimálne stráviť veľké jedlo, a preto sú všetky Vaše bunky zásobené tými najlepšími možnými živinami. Vyhýbanie sa veľkému jedlu dve až tri hodiny pred spaním čo tiež zlepší Váš spánok.

Ak chcete, vypite večer šálku čaju Vata alebo Ashwagandha latte s mliekom alebo rastlinným mliekom.

Masírujte si chodidlá vlažným olejom Valiya Narayana  alebo horčicovým olejom .

7 až 8 hodín pravidelného, ​​nerušeného spánku by malo byť vaším najdôležitejším a najobľúbenejším zvykom v noci. Potom sa môže veľa vecí vo vašom živote zmeniť k lepšiemu.

Dobre sa vyspi!

Tieto ajurvédske kapsuly:

• podporujú zdravý spánkový rytmus

• vyvažujú Vátu a Pitta Dóšu

• stabilizujú normálnu funkciu trávenia

• podporujú telo a myseľ, aby sa uvoľnili v ich normálnej funkcii

Kapsule sú:

• Vegánske

• Majú čisto rastlinné zloženie bez umelých aróm a konzervačných látok

• Ajurvédsky rastlinný produkt

• 100% prírodný

• vyrábané a plnené do fliaš s veľkou láskou pre vás

Tento produkt je doplnkom stravy.
Odporúčaná denná dávka sa nemá prekročiť. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Počas tehotenstva používajte len po odporúčaní lekára. Skladujte na chladnom a suchom mieste.