Kuchárka pre zdravé črevo

Neohodnotené

Nájdete tu nielen recepty, ale aj zaujímavé informácie, ktoré obohatia život každého, kto sa chce aktívne starať o svoje zdravie.

€14,50 €12,08 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (2 ks)
Kód: 1676
Kuchárka pre zdravé črevo
Neohodnotené

Podrobný popis

Trápi vás únava, tráviace problémy, poruchy stolice, kožné vyrážky, páchnuci pot, bolesti, obmedzenie pohybu či výkyvy nálad? Už starovekí lekári vedeli, že choroby začínajú v črevách a že liečba musí začať práve tam. Moderná veda ich myšlienky rozvinula.

Táto kniha vysvetľuje ako je možné pomocou zdravej črevnej mikroflóry stimulovať imunitu, zlepšiť zdravotný stav, podporiť tvorbu vitamínov a prospešných mastných kyselín a predchádzať ochoreniam ako sú alergie, astma, cukrovka, migrény, nespavosť, obezita, psychické poruchy, ochorenia srdca, demencia a rakovina alebo ako znížiť ich riziko. Spomenuté ochorenia majú svoj počiatok v priepustnom (môžete ho poznať aj pod pojmom "deravom") čreve a taktiež v črevnej dysbióze, t.j. v nerovnováhe zloženia črevnej mikroflóry. Najjednoduchším spôsobom ako problémom predísť je prispôsobiť stravu. Zdravá črevná sliznica totiž neprepúšťa toxické látky a tak rozvoju týchto ochorení bráni. V zdravom čreve sa taktiež tvoria dôležité neurotransmitéry, napríklad známy „hormón šťastia“ serotonín, ktorý výrazne podporuje psychiku.

Táto publikácia obsahuje recepty na raňajky, desiatu, polievky aj hlavné jedlá. Zaujímavú časť tvoria šaláty a dezerty. Ukazuje ako pripraviť jedla s hubami rôznymi spôsobmi spracovania, ktoré tak v nich aktivujú zdraviu prospešné látky. Hlavná časť knihy je venovaná probiotikám, prospešným baktériám v našich črevách a ich zdrojom, kvaseným mliečnym a sójovým výrobkom, morským riasam, zelenine a nápojom. V oddiele venovanom prebiotikám - látkam, ktoré stimulujú rast týchto baktérií, nájdete recepty na spracovanie strukovín, obilnín, semienok, zeleniny a ovocia.

Autor: David Frej, Kateřina Weinerová

Nakladateľ: Eminent Kód: 26434748 ISBN:978-80-7281-555-5

Rok vydania: 2020 Jazyk: Čeština

Väzba: Knihy - paperback

Počet strán: 152