KURKUMA

Neohodnotené
Kniha odpovie na všetky otázky týkajúce sa najpoužívanejšej byliny v Ajurvéde.
€9,50 €7,92 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (2 ks)
Kód: 111006
KURKUMA
Neohodnotené

Podrobný popis

Kniha je zčasti monografiou, zčasti medicínskou príručkou a zčasti vášnivo zdieľaný zoznam odrážajúci Prashantiho fascináciu pre tento jemný koreň farby šafránu. Kniha samotná, napriek tomu, že má niečo málo cez 120 strán, prekypuje informáciami.

Obsiahlo sa zaoberá medicínskym použitím v kapitolách usporiadaných podľa alopatických efektov. Ponúka Ajurvédsku klasifikáciu a kategorizáciu, ale snáď len málo odkazov na klasické vedské texty, z ktorých autor čerpal. Tento malý nedostatok je však dostatočne vyvážený mnohými príbehmi o použití kurkumy v tradičných a bežných indických kuchyniach, domovoch, rituáloch, kozmetike a lekárničkách. Kniha obsahuje vážne vedecké fakty a zoznam klinickách referencií, príbehy, ľudové zvyky a postrehy o tomto korení, a úchvatný zoznam použitia podporený vedeckými referenciami.

Kniha porastie v súlade s tým, ako sa budú objavovať nové informácie a skúsenosti. Už toto vydanie určite ohromí laickú verejnosť, ale uspokojí aj všetkých, ktorí Ajurvédu žijú, študujú a praktikujú, rovnako tak ako náruživých vedcov a etnobotanikov.