Kurkumín 95 Kapsuly

Neohodnotené

Podporuje funkciu pečene aj imunitného systému, prispieva tiež k duševnej pohode

€19,90 €16,58 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (1 ks)
Kód: 35020
Kurkumín 95 Kapsuly
Neohodnotené

Podrobný popis

Kurkumín Planet Ayurveda Kapsuly

Účinky rastliny Curcuma longa (Kurkuma): Kurkuma (Curcuma longa) sa používa v ajurvédskej aj čínskej medicíne pre svoje široké pôsobenie na mnohé telesné funkcie. Curcuma longa má priaznivý vplyv na normálnu činnosť pečene, krvný obeh, imunitný systém, nervovú sústavu, dýchací systém, stav pokožky aj stav kĺbov. Prispieva tiež k duševnej pohode.

Kurkumín je jeden z najlepších prírodných prostriedkov pri rôznych infekciách, vrátane infekcií ktoré odporevádza veľká produkcia hnisu. Kurkumín sa tiež používa ako mierny prírodný prostriedok na riedenie krvi. Spolu s Neemom sa používa pri zle hojacich sa ranách ako aj pri problémoch s mykózami. 

Kurkumín Planet Ayurveda obsahujú štandardizovaný extrakt 7:1 z podzemku rastliny Curcuma longa (Turmeric) s obsahom až 95% kurkuminoidov.

Obsah 1 kapsuly: 500 mg štandardizovaného extraktu. Kapsuly plnené štandardizovaným extraktom poskytujú hneď niekoľko výhod oproti kapsuliam plneným surovým bylinným práškom či bežným extraktom. Prečítajte si viac štandardizovanom extrakte.

 

Ajurvédske vlastnosti: Vata: - Pitta: + Kapha: -

Odporúčané kombinácie s Kurkumínom: Pre lepší efekt odporúčame kombinovať s kapsulami GILOY (protibakteriálny účinok).

Pri bolestiach a zápaloch pohybového aparátu (kĺby, chrbtica) odporúčame kapsuly BOSWELLIA-CURCUMIN.

Pri alergiách odporúčame zmes s Kurkumínom ALLER-G CARE.

Pri mykózach odporúčame kombinovať s NEEMom.

Kurkumín a Piperín Aj v ajurvéde sa používa horúca kombinácia kurkumínu a piperínu. Túto kombináciu nájdete v zmesiach TumoTrim (vhodný ako doplnok pri liečbe rakoviny) a RumoGin5 (vhodný pri zápaloch kĺboch, špeciálne pri reumatoidnej artritíde.)

Táto kombinácia je vynikajúca pri odstraňovaní toxínov z tela (tzv. AMA - endotoxíny). Tu si treba ale dať pozor, pretože kombinácia kurkumínu a piperínu je veľmi horúca a dvíha dóšu Pitta. Nie je preto vhodná pre ľudí s už zvýšenou dóšou Pitta, resp. je potrebné ju vhodne vyvážiť inými bylinami, ktoré dóšu Pitta znižujú, inak môže dôjsť k zvýšeniu krvného tlaku, páleniu záhy a ďalším problémom typickým pre Pitta dóšu.

Pri ľuďoch typu Pitta úplne postačí čistý Kurkumín, prípade kombinácia s Boswelliou.

Balenie: 60 ks kapsúl až 500 mg štandardizovaného extraktu 7:1 z podzemku rastliny Curcuma longa (Turmeric) s obsahom až 95% kurkuminoidov.

Obsah 1 kapsuly: 500 mg štandardizovaného extraktu.

Poťah kapsuly z celulózy rastlinného pôvodu.

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula 1-3 denne.

Jedná sa o čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek chemikálií, aditív či lacných plnív. 

Upozornenie: Pre lepší účinok odporúčame dodržať medzi jedlom a ajurvédskymi produktami aspoň pol hodinu, ideálne hodinu.