Olej z černušky siatej 50 ml

Neohodnotené

Olej z čiernej rasce na vnútorné aj vonkajšie použitie. Pomôže s trávením, pri dýchacích problémoch ako aj s krásnou pokožkou

Položka bola vypredaná…
€6,90 €5,75 bez DPH
Dostupnosť: Na dotaz
Kód: 1560
Olej z černušky siatej 50 ml
Neohodnotené

Podrobný popis

Černuška siata (Nigella Sativa) alebo rasca čierna sa používala už v staroveku. Jej účinky sú opísané v mnohých tradičných medicínach. Najčastejšie sa používa práve olej zo semien černušky siatej. Obsahuje množstvo účinných látok. Hlavnou účinnou zložkou je tymochinón, ktorý pôsobí ako  účinný zachytávač radikálov superoxidov.

Čierna rasca obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok akými sú napríklad beta-sitosterol, kyselinu myristovú, palmitovú, stearovú, linolovú, arachidonovú, vitamíny B1, B2 a B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok a fosfor.

Jej využitie je hlavne pri problémoch trávenia, posilňuje žalúdok, pečeň a stará sa o dobrú kondíciu čriev. Pomáha pri nafukovaní, ale aj hnačkách. Používa sa aj pri problémoch s dýchacím ústrojenstvom. Obsahuje horčinu nigellin, ktorá zmierňuje prieduškové spazmy a výrazne pomáha pri odhlienení. Vďaka vyššie uvedeným účinkom pomáha pri podpore imunity.

Olej je možné užívať tak vnútorne ako aj na vonkajšie použitie.

Zloženie: 100% olej zo semien černušky siatej (Nigella sativa)

Spôsob použitia: 1 čajová lyžička denne. Najlepšie ráno nalačno, prípadne ako súčasť studenej kuchyne. V prípade vonkajšieho použitia, olej nanášame na čistú pokožku.

Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Objem: 50 ml Skladovanie: Chráňte pred teplom, skladujte na tmavom a suchom mieste. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Krajina pôvodu: Srí Lanka