TULSI Cinnamon Giloy ajurvédsky čaj porciovaný, 25 vreciek

Neohodnotené

Bylinná zmes kráľovnej ajurvédskych adaptogénnych bylín Tulsi s Amritou (nazývanou tiež Giloy alebo Guduči). Zloženie dopĺňa škorica, sladké drievko a čierne korenie.

€5,90 €4,92 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (5 ks)
Kód: 2926
TULSI Cinnamon Giloy ajurvédsky čaj porciovaný, 25 vreciek
Neohodnotené
Tulsi Cinnamon Giloy Organic India
Veľkoobchodná cena

Podrobný popis

Tulsi Cinnamon Giloy

Má lahodnú korenistú chuť. Tri druhy bylín Tusli (Vana, Krišna a Rama) sa zmiešajú so sladkým drievkom a Amritou (tiež Guduči alebo v Indii pod pôvodným názvom Giloy). Pikantnú chuť zvýrazňuje aj čierne korenie.

Tulsi alebo bazalka posvätná je jednou z najznámejších ajurvédskych bylín. Nazýva sa aj “elixírom života” a pre svoje blahodarné účinky sa používa už tisícky rokov. Je to adaptogénna bylina, ktorá podporuje imunitný a dýchací systém, činnosť srdca, prispieva k fyzickej aktivite a väčšej vitalite. Je silným antioxidantom.

Amrita (Guduchi alebo tiež Giloy) podporuje imunitu, dýchací systém, metabolizmus lipidov, normálnu hladinu cukru v krvi a patrí medzi adaptogény.

Škorica patrí medzi antioxidanty, podporuje trávenie a dýchací systém. Sladké drievko podporuje nervový systém, imunitu a funkciu dýchacieho systému.

Príprava: 1 vrecúško čaju zalejte 200 – 300 ml vriacej vody a nechajte 3 – 5 minút lúhovať, podľa toho ako veľmi aromatický a silný čaj chcete. Oslaďte podľa chuti. Neodporúča sa piť s mliekom. Vhodný na pitie počas celého dňa, nakoľko neobsahuje kofeín. Pre maximálny účinok pite 2 až 3 šálky denne.

Príprava ľadového čaju: Pre prípravu 1 l ľadového čaju použite 5 vrecúšok čaju, tie zalejte 2 šálkami vriacej vody, zakryte a nechajte 20 minút lúhovať. Potom odstráňte nálevové vrecká, dolejte 2 šálky studenej vody a nechajte vychladnúť. Pre maximálny účinok pite 3 až 5 šálok denne.

Zloženie: Amrita (Guduči, Giloy) tinospóra srdcolistá (Tinospora cordifolia) stonka 35 %, škoricovník cejlónsky (Cinnamomum zeylanicum) kôra 15,00 %, sladké drievko (Glycyrrhiza glabra) koreň 15,00 %, Tulsi – bazalka posvätná (Ocimum sanctum) listy 19,00 %, Tulsi – bazalka príjemná (Ocimum gratissimum) listy 11,00 %, piepor čierny (Piper nigrum) plod 5 %

Obsah balenia: 25 nálevových vrecúšok, 25 x 2 g (50 g)

Krajina pôvodu: India

Všetky naše čaje pochádzajú z ekologických fariem, kde je zaručená ich vysoká kvalita a taktiež účinok. Ten je zabezpečený vďaka šetrnému spracovaniu bylín, čím sa zachováva účinok prírodných esenciálnych olejov a ďalších prírodných látok. Všetky čaje a bylinky v nich spĺňajú certifikáty BIO kvality.