ZDRAVÉ STŘEVO

Neohodnotené

Komplexná prevencia a terapia tráviacich a črevných problémov a chorôb.

€18,50 €15,42 bez DPH
Dostupnosť: Skladom (1 ks)
Kód: 111003
ZDRAVÉ STŘEVO
Neohodnotené

Podrobný popis

Mať zdravé črevá je túžbou všetkých ľudí. Tráviaci proces je komplikovaný a väčšina jeho dejov sa odohráva mimo našej vôle. Starostlivosť o tráviaci systém však zložitá nie je, ako prezrádza táto praktická kniha. Približuje ho v celom komplexe príčin a dôsledkov vzniku chorôb a ich prevencie.

Uvádza menej známe súvislosti, ponúka nový pohľad na črevo ako náš druhý mozog, popisuje orgánové hodiny a ich význam pre stravné trávenie, predkladá teraupeutický vplyv prírodných signatúr, princípy antropozofickej alebo biomodulačnej medicíny a zmysel a cieľ probiotík, prebiotík symbiotík a psychobiotík.

Ukazuje negatívny vplyv pôrodu cisárskym rezom alebo chronického stresu na črevnú mikroflóru. Predovšetkým ale prináša metódy, postupy a desiatky spôsobov prírodnej terapie tráviacich a črevných ťažkostí a ochorení, od udržania acidobázickej rovnováhy až po očistné klystíry a bylinné kôry.

Okrem súvisiacich chorôb a ťažkostí, napríklad obezity a reumatizmu, venuje veľkú pozornosť žalúdočným problémom, zápche, Crohnovej chorobe a ulceróznej kolitíde, syndrómu priepustnému črevu, plesniam v gastroenterickom systéme, syndrómu dráždivého čreva alebo obávaným rotavírusovým deťom.